ZŠ a MŠ Na Balabence 800

Škola - klíč k budoucnosti

Kontakt:

Na Balabence 800
Praha 9 - Libeň
190 00
~~~
Tel: 284-828-288
E-mail: zs.balabenka@centrum.cz
URL: zsbalabenka.cz


Přejít na stránky MŠ >>

Schránka důvěry:
zde se děti mohou
anonymně svěřit
s jakýmkoli problémem.


Počet návštěv:
pocítadlo.abz.cz

Vítejte na oficiálních stránkách naší školy!

Jejich prostřednictvím chceme informovat o škole rodiče žáků i ty, kteří uvažují o zapsání dětí právě k nám. Zároveň vítáme přátele a bývalé žáky Balabenky.

Součástí našeho školního vzdělávacího programu jsou některá specifika: výuka anglického jazyka od 1. ročníku, práce s výpočetní a komunikační technikou, nabídka  kroužků dle zájmu žáků i bohaté mimoškolní aktivity.

V krátké prezentaci nabízíme pohled do naší školy 


Ocenění Post Bellum

Po úspěchu v předešlém školním roce, kdy se naše škola zapojila do projektu Pamět národa a umístila se na prvním místě na Praze 9, jsme se rozhodli účastnit se i letos.

Velké díky za skvělé umístění a reprezentaci školy patří žákům předešlých devátých ročníků a paní učitelce Štěpánce Prachařové.


Co roste na poli? Zemědělské rostliny zblízka a na střeše NZM

Ve středu 18.9. se čtvrťáci vydali již počtvrté do Národního zemědělského muzea, tentokráte na střešní zahradu, kde byly ukázky široké škály rostlin, které lidé pěstují nebo dříve pěstovali pro svou obživu, jako krmivo pro hospodářská zvířata nebo jako průmyslovou surovinu. Víte, co je to bér nebo čirok? Prohlédli jsme si všechny plodiny, některé jsme znali a jiné byly pro nás neznámé. Uměli byste jich vypočítat třeba 20? Ještě na chvíli jsme se zastavili do oddělení gastronomie.(KAŠ)


Festival vědy – 9.A

Dne 4.9. se žáci 9. A vypravili na Festival vědy. Žáci se mohli
vzdělávat ve fyzice, matematice, přírodních vědách, astronomii,
lékařství, filozofii, kriminalistice
. Měli možnost dozvědět se
zajímavosti o gravitaci a černých dírách u stánku Astronomického ústavu. Mohli také vyzkoušet první pomoc u stánku lékařské fakulty nebo otestovat svou sílu u stánku Fakulty tělesné výchovy a sportu. Jako zpestření výživy a možnost doplnění proteinů ve stravě měli žáci možnost ochutnat upravené cvrčky a červy. Celé třídě se zde velice líbilo.(HÁJ)