ZŠ a MŠ Na Balabence 800

Škola - klíč k budoucnosti

Kontakt:

Na Balabence 800
Praha 9 - Libeň
190 00
~~~
Tel: 284-828-288
E-mail: zs.balabenka@centrum.cz
URL: zsbalabenka.cz


Přejít na stránky MŠ >>

Schránka důvěry:
zde se děti mohou
anonymně svěřit
s jakýmkoli problémem.


Počet návštěv:
pocítadlo.abz.cz


Vítejte na oficiálních stránkách
naší školy!

Jejich prostřednictvím chceme informovat o škole rodiče žáků i ty, kteří uvažují o zapsání dětí právě k nám. Zároveň vítáme přátele a bývalé žáky Balabenky.

Součástí našeho školního vzdělávacího programu jsou některá specifika: výuka anglického jazyka od 1. ročníku, práce s výpočetní a komunikační technikou, nabídka  kroužků dle zájmu žáků i bohaté mimoškolní aktivity.

V krátké prezentaci nabízíme pohled do naší školy 


Pozdrav z lyžáku

Stále nás tu hřeje sluníčko a dobrý pocit z lyžování. Máme se parádně. Ani se nám nebude chtít domu.(VÍT)


 

Abeceda peněz ve 4. B

S žáky ze 4. B jsme se zapojili do projektu Abeceda peněz, který učí děti pracovat s penězi. Prvním naším úkolem bylo založit si firmu a vymyslet, v jakém oboru naše firma bude podnikat. Poté jsme si zvolili své zástupce jako ředitele a tiskového mluvčího. V pátek 1. 3. nás čekala prezentace naší firmy v bance, která nám poté poskytla počáteční kapitál. Pouštíme se tedy do malování látkových tašek dle fantazie dětí a 13. května je budeme prodávat na jarmarku v OC Harfa. S dětmi se na Vás všechny budeme těšit. Naše heslo: „Chodím nakupovat s vlastní taškou….“ (MUS)


Příběhy našich sousedů

Projekt Příběhy našich sousedů vrcholí. Tým žáků z devátých tříd odevzdal všechny soutěžní výstupy. Nejdůležitější je audioreportáž, která zachycuje zážitky pamětníka pana Miloše Panýra z doby protektorátu Čechy a Morava. Prožil těžkou dobu po atentátu na Heydricha a bombardování Prahy v roce 1945. Součástí výstupů je také upravený scénář k reportáži doplněný tehdejšími i současnými fotografiemi míst, o nichž se mluví. Žáci dále vytvořili životopis pana Panýra. Další částí práce byla koláž, zachycující na fotografiích život našeho pamětníka od dětství až do současnosti. Tým v průběhu projektu navštívil místa, o nichž pamětník vyprávěl nebo místa, která souvisí s událostmi, o nichž hovořil. Součástí projektu je také pečlivá fotodokumentace. Teď už zbývá jen připravit se na závěrečnou prezentaci projektu. Držte palce!(PRA)

Životopis M. Panýra:

Scénář k audioreportáži:

 

Audioreportáž:


Jak Ježci relaxovali 

Ve středu se Ježci vydali do solné jeskyně za odpočinkem. Na úvod si poslechli pohádku o Čertovi a Káče a  poté si mohli hrát.  Děti v soli hledaly drahokamy, stavěly hrady a mnoho dalších her. Na závěr si každý odnesl malý suvenýr a sladký bonbón. :) Dětem se v jeskyni moc líbilo a rady přijdou znovu.(ROM)

Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila

Začátkem března pro žáky 1. a 2. ročníků bylo v tělocvičně školy připraveno představení Pražské pověsti aneb pohádky ze Staré Prahy. V tomto úsměvném i poučném představení s loutkami a písničkami se děti dozvěděly hodně zajímavých věcí o našem hlavním městě. Představení bylo vytvořeno tak, aby děti spolupracovaly s herci a staly se součástí představení. (Nach)