Provoz školy od 17. května

Informace k provozu školy od pondělí 17. května

Od pondělí 17. května nastupují k prezenční výuce všichni žáci od 0. až do 9. třídy.

Družina

Školní družina bude v plném provozu (do 17:00) včetně ranní družiny (od 6:30). Ruší se homogenita oddělení.  Žáci budou rozděleni dle původního rozpisu (viz záložka školní družina).

Školní jídelna

Školní jídelna bude také v plném provozu. Všichni žáci jsou automaticky přihlášeni ke stravování. V případě nezájmu je nutné obědy odhlásit do soboty 15. 5.

Testování

Proces testování je výrazně ovlivněn změnami v mimořádných opatřeních, které nastanou ke dni 17. 5.

Testování na naší škole proběhne následovně:

V pondělí 17. 5. budou všichni žáci v průběhu první vyučovací hodiny plošně testováni antigenními testy (stěr z kraje nosu). V úterý 18. 5. obdrží žáci testovací PCR sady domů a ve středu 19. 5. ráno provedou odběr slin a vzorky přinesou do školy. Je nutné, aby vzorky přinesli všichni žáci. Škola již neobdrží od MŠMT další antigenní testy. PCR testováni zcela nahradí antigenní testy. Testy bude škola poskytovat pouze ve výjimečných případech do vyčerpání zásob. V případě nepřítomnosti bude možné si sady vyzvednout na recepci školy, případně i odevzdat do středečního rána (8:30h).  Jiné svozové dny nejsou zajištěny. Předem děkujeme všem rodičům i žákům za dodržení výše zmíněného postupu.

Ve středu bude proveden svoz vzorků a rodiče obdrží do 24 hodin výsledek. Třídy, které měly odevzdat vzorky v pátek 14. 5., je odevzdají až ve středu 19. 5. Platnost PCR testu je nově 14 dní. Další testování proběhne 2. 6. a 16. 6. Celkem tedy žáci absolvují tři PCR testy do konce školního roku.

Výuka

Výuka proběhne podle platného rozvrhu. Tělesná výchova může probíhat venku bez nutnosti ochrany dýchacích cest při dodržení dvoumetrových rozestupů.  Ruší se povinnost homogenity tříd.

Ve vnitřních prostorách platí povinnost nošení roušek či respirátorů.

Děkujeme všem rodičům i žákům za spolupráci a podporu

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.