Adaptační kurz v 6.ročnících

Letos poprvé měly 6. ročníky ZŠ Na Balabence možnost absolvovat 3denní adaptační kurz. Tento kurz slouží pro snadnější utužení dětského kolektivu na 2. stupni a zároveň pomáhá rychlejšímu začlenění žáků, kteří přišli do kolektivu z jiné třídy nebo dokonce z jiné školy.

Poprvé se pro konání kurzu zvolila atraktivní lokalita Českého ráje, který kromě přírodních krás nabízí i příjemnou časovou dostupnost z Prahy.

Celkem 3 šesté třídy spolu se svými třídními učitelkami a panem učitelem tělocviku vyrazili do Ráje ve středu ráno. Již před obědem se všichni žáci ubytovali na 6lůžkových pokojích a po poledním klidu již na žáky čekali „animátoři“ z agentury Kamarád, která celý interaktivní program zajišťovala.

Prostředí Rekreačního střediska Český ráj je pro konání takovéto akce naprosto ideální a když vyjde hezké počasí jako vyšlo nám 50% úspěch je již téměř hned zaručen.

Žáci, po domluvě s rodiči, s sebou neměli mobilní telefony. Bylo skvělé vidět, jak se děti ještě stále umí zcela bez problému zabavit i bez smart aplikací a jak spolu dovedou být ve fajn kamarádské interakci.

Žáci měli aktivní program jak dopoledne, tak odpoledne a díky pěknému počasí vždy venku. Týmové aktivity dělali animátoři jak pro jednotlivé třídy, tak i společné, aby se mohli žáci poznat co nejvíce. Na závěr pobytu nechyběla večerní hra s čelovkami, aby byl dobrodružný „táborový“ pobyt naplněn se vším všudy.

Byl to skvělý zážitek vidět, jak děti umí spolupracovat i s naprosto cizími autoritami, jak se dovedou přirozeně bavit a organizují si sami hru vybíjenou, hlavně aby mohli být venku na vzduchu. Mobilní telefony nikomu ty 3 dny nechyběly a když už si něco chtěly děti před večerkou sdělit, tak zafungovala „stará dobrá psaníčka“ .

Na závěr, jediného čeho děti litovaly bylo to, že pobyt byl „jen“ na 3 dny, neboť by tam zůstaly nejraději na celý týden. A úplně nejraději by téměř všichni žáci byli, kdyby se na takovéto akce vyráželo častěji .

Datum vložení: 7. 10. 2021 15:29
Datum poslední aktualizace: 7. 10. 2021 15:39
Autor: Barbora Muselová

Kdo se v máji ožení, přivodí si soužení.

Svatý Kříž, ovčí střiž.