Prvouka v 1.D

Tento týden v prvouce probíráme péči o čistotu těla. Protože toto téma je pro děti známé, využila jsem jinou formu výuky. Na úvod jsme začali pantomimou.

Jednomu z žáků jsem pošeptala, jakou část hygieny má pantomimou předvést a ostatní děti hádaly. Pak jsme krátce shrnuli jednotlivé oblasti hygieny, které žáci pantomimou předvedli. Děti se pak rozdělily do 5 skupin a vybraly si barvu své skupiny. Všichni pracovali na stejném úkolu - měli si představit vlastní koupelnu a na malé lístečky nakreslit vše, co člověk potřebuje k hygieně. Následně měli nalepením těchto lístečků na papír vytvořit plakát. Ve skupinách byly do práce zapojeny všechny děti. Pak před tabulí jednotlivé skupiny prezentovaly svojí práci. Každá skupina si zvolila svého mluvčího a ostatní děti doplňovaly. Po prezentaci jsme společně spočítali, kolik obrázků bylo na jednotlivých plakátech a výsledky práce jednotlivých skupin jsme společně zhodnotili. Na závěr následovala sladká odměna pro vítěznou skupinu a jednička do žákovské knížky pro všechny děti. Děti při této formě výuky rozvíjely - slovní zásobu, samostatné vystupování před ostatními, spolupráci se členy skupiny, respektování názoru druhých, přispívání k diskuzi, pohotové reagování na pokyny učitele, rozvíjení tvořivosti…. Dětem se hodina prvouky líbila a určitě si tento typ výuky ještě zopakujeme. (Nach)

Prvouka v 1.D

Datum vložení: 27. 1. 2022 8:26
Datum poslední aktualizace: 27. 1. 2022 13:10
Autor: Barbora Muselová

Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček.

Bouřky v květnu znamenají dobrý rok.