Vítejte na oficiálních stránkách naší školy!

Přípravná třída

Informace k podání žádosti do příprvné třídy škol. roku 2022/2023 jsou vloženy v záložce PRVŇÁČEK

Přípravná třída je můstkem mezi mateřskou a základní školou, jenž dítěti pomůže zbavit se strachu a nejistoty z neznámého prostředí.

Základ vzdělání spočívá především ve hře, při níž jsou rozvíjeny jazykové a komunikativní dovednosti i matematické představy. Velký důraz je kladen na výtvarnou, hudební a tělesnou výchovu. Je rozvíjena zručnost a praktické dovednosti dětí. Při veškerých činnostech jsou zohledňovány individuální možnosti dítěte, tedy je přihlíženo k jeho věku a schopnostem.

Přípravná třída je určena pro děti s odkladem školní docházky především z důvodu:

• snížené koncentrace pozornosti
  • vady řeči
  • grafomotorických obtíží

Přípravná třída nabízí:

• snížený počet žáků max. na 15 ( min. 10 dětí)
  • denní výuku od 8,00 do 11.30h
  • pobyt v ranní (6.30 – 7,40h) i odpolední (11,30 –  17.00h) družině (hrazeno rodiči)
  • obědy ve školní jídelně
  • využití sportovního areálu, tělocvičny, počítačové učebny s interaktivní tabulí pro malé děti
  • účast na sportovních a kulturních akcích společně se žáky 1. stupně a dětmi z naší MŠ

Docházka do přípravné třídy je bezplatná a nezapočítává se do školní docházky. Děti se neklasifikují a na konci školního roku každé dítě obdrží slovní hodnocení, s jakým výsledkem  přípravnou třídu absolvovalo.

Přihláška do přípravné třídy ke stažení:

Březen - za kamna vlezem.

Nenajde-li led Matějova pila, najde Josefova širočina.