Vítejte na oficiálních stránkách naší školy!

Plavání

Informace pro žáky 2. a 3. ročníků

Žáci 3. ročníků zahájí plavání ve čtvrtek 7. 9. 2023, žáci 2. ročníků zahájí plavání v pátek 8. 9. 2023 v plaveckém areálu Aquacentrum Šutka. Výuku plavání hradí škola. Doprava bude zajištěna MHD.

Výuka probíhá každý čtvrtek (třeťáci) a pátek (druháci) v době vyučování, o prázdninách a svátcích výcvik neprobíhá.

Zákonný zástupce podepíše Čestné prohlášení (děti obdrží od třídních učitelek), že jeho dítě je zdravotně způsobilé pro skupinovou plaveckou výuku.

V případě, že se žák nemůže účastnit plavání ze závažných zdravotních důvodů, musí rodič podat Žádost o uvolnění z TV ( viz Dokumenty) řediteli školy a doložit potvrzení od lékaře. Takový žák pak bude z tělesné výchovy na I. pololetí uvolněn. Plavání je pro žáky povinné.

Pokyny:

Dítě bude mít 1 igelitovou tašku na boty. V druhé igelitové tašce bude mít plavky, koupací čepici, hřeben, ručník označený jménem, popř. fén na vlasy, plavecké brýle.

Děti můžou mít do sprch a k bazénu čistou obuv vhodnou do mokrého prostředí.

Všechny děti, které mají dlouhé vlasy, je musí mít svázané gumičkou.

Žáci musí mít plavecké čepice s čitelně napsaným křestním jménem (lihovým fixem). Důvodem je rozlišení žáků ve vodě a jejich oslovování (čepici je možné zakoupit přímo na Šutce za 70,- Kč).

Pokud dítě neplave, musí se převléci do sportovního oblečení (např. tričko, kraťasy, pantofle). Na tribunu, kde bude spolu s pedagogem sedět, není vstup bez výměny oblečení z hygienických důvodů možný.

Na plavecký výcvik je dětem zakázáno nosit cenné předměty (např. mobil, náušnice, hodinky, řetízky apod.). Škola ani zaměstnanci bazénu nezodpovídají za případnou ztrátu těchto předmětů.

Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.

Na svatého Josefa vyskočí beránek na vršek a poděkuje hospodáři.