ZŠ a MŠ Na Balabence

Vítejte na oficiálních stránkách naší školy!

Vítejte na oficiálních stránkách naší školy!

Jejich prostřednictvím chceme informovat o škole rodiče žáků i ty, kteří uvažují o zapsání dětí právě k nám. Zároveň vítáme přátele a bývalé žáky Balabenky.

Součástí našeho školního vzdělávacího programu jsou některá specifika: výuka anglického jazyka od 1. ročníku, práce s výpočetní a komunikační technikou, nabídka  kroužků dle zájmu žáků i bohaté mimoškolní aktivity.

V krátké prezentaci nabízíme pohled do naší školy

Škola

Základní škola Na Balabence je situována do klidného rozlehlého parku, který se nalézá pár kroků od Balabenky, na které se sbíhají hranice Prahy 8 a 9. Budova základní školy již stojí na území devátého městského obvodu.

Škola má velmi dobré spojení s MHD. Pár kroků od budovy je možnost využít tramvajových linek, které Vás dovezou do centra města, a dále na Smíchov, Bílou Horu a do Dejvic či Vršovic. Stanice metra Palmovka a Českomoravská jsou od školy vzdáleny cca 10 minut klidné chůze. Z těchto stanic lze také využít autobusové dopravy na Prosek a do přilehlých městských částí.

V těsné blízkosti školy se také nachází hlavní ulice (Sokolovská), na které najdeme všechny důležité obchody a služby.

Konkrétní polohu školy si můžete prohlédnout na přiložené mapě.

Škola se skládá ze dvou budov, atria a školního hřiště. Ve staré budově se nachází kanceláře ředitelů, zástupce a dalších provozních zaměstnanců; dále mají své domovské třídy žáci od 3. ročníku. Také zde nalezneme několik odborných učeben, školní dílnu, nedávno zrekonstruované tělocvičny, šatny a také školní jídelnu. V nové budově sídlí první stupeň, dále jsou zde 2 odborné učebny a žákovská knihovna. V přízemí nové budovy je umístěna od roku 2011 naše mateřská školka a dvě přípravné třídy pro děti předškoláků.

ZŠZŠ

Za budovou se nachází školní hriště, které bylo v posleních letech podrobeno několika rekonstrukcím. Žáci mají nyní možnost využívat moderní basketbalové a volejbalové hřiště s tartanovým povrchem, fotbalové hřiště s umělým trávníkem, který byl dovezen až z Holandska, a kvalitní doskočiště pro skok daleký.

Atrium najdeme ve středu komplexu školy. Je v něm vysazeno několik ovocných stromů, a různé druhy okrasných květin. Slouží k výuce pracovních činností a v letním odbobí je také využíváno k relaxaci. Část átria je přizpůsobena pro děti z mateřské školy. Na zatravněné ploše jsou zabudovány houpačky, pískoviště a další herní prvky.

Našim cílem je vytvořit školu jako moderní vzdělávací instituci 21. století.  Aby mohl být  tento záměr naplněn,  je nutné vytvořit náležité podmínky jak materiální, tak i personální.

Materiální podmínky znamenají  vybavení školy moderní technologií , především počítači a interaktivními tabulemi, aby výuka byla pro žáky zajímavá a motivační. Proto se každý rok snažíme o vybavení dalších minimálně dvou tříd touto technologií, která však není levná a nedovoluje vybavení celé školy najednou.

Personální podmínky však zcela ovlivnit nemůžeme, neboť na trhu práce zcela chybí především učitelé I.stupně, ačkoli dětí na I.stupni přibývá. Je velmi těžké v těchto podmínkách zajistit zvyšování kvality a modernizaci vzdělání. Naši učitelé se pravidelně vzdělávají, seznamují se s novými metodami práce, ale z dlouhodobého hlediska pociťujeme, že chybí větší podpora pedagogických pracovníků.

Přesto všichni usilujeme o vytvoření pozitivního klimatu na škole, o prohlubování spolupráce s rodiči i dalšími orgány jako PPP nebo OSPOD a v neposlední řadě i o ochraně a prevenci před sociálně patologickými jevy v oblasti drogových závislostí, alkoholismu a kouření, kriminality a všech forem násilného chování,  šikany a rasismu.

Přes všechny tyto překážky se všichni snažíme vytvořit pro naše žáky bezpečné  a přátelské prostředí , aby do školy chodili rádi a pochopili význam vzdělání.(řed. školy M. Vítek).

Kalendář akci

Bouřka v říjnu třebas malá, sotva na to zima stálá.

Ono pole dobře rodí, po kterém hospodář na podzim často chodí.

3D prohlídka školy

Při "virtuální prohlídce školy" se můžete projít chodbami a učebnami, nebo si otevřít  konkrétní místa která vás zajímají jako tělocvična nebo školní jídelna.