Království perníku

14. 6. jsme si všichni přivstali a užili si celodenní výlet do Království perníku.

Hned po příjezdu nám u vězení s Jeníčkem a Mařenkou změřili prstíky, jestli už jsme zralí na lopatu, nebo zda ještě potřebujeme trochu vykmit. Naštěstí se ukázalo, že jsme všichni hubeňouři, a tak jsme všichni mohli pokračovat do místnosti s perníkovou chaloupkou, kde nám pan průvodce vysvětlil, jací byli Jeníček a Mařenka raubíři. V další místnosti, kde byla i pec, nám paní Ježibaba ukázala, jak se klasický perník vyrábí a taky nám všem jeden sladký perníček dala! Ukázala nám i svoje létající koště, které bylo trochu divoké a proto muselo být zavřené ve skříni. Po prohlídce perníkové chaloupky jsme se vydali do nedaleké restaurace Kuňky na oběd. Měli jsme takový hlad, že skoro všechny talíře zůstaly prázdné. Po obědě jsme si chvíli odpočali a nechali jsme se vyvést vláčkem na hrad Kunětická hora. Pak už nás jen čekalo hraní na hřišti a cesta zpátky do školky. Výlet se nám všem moc líbil :-)

Datum vložení: 11. 7. 2022 9:43
Datum poslední aktualizace: 11. 7. 2022 10:02
Autor: Karolína Žaludová

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.