Předvánoční týden v 1. D

Poslední školní týden v tomto roce se nesl ve vánočním duchu.

V prvouce jsme si povídali o vánocích a vánočních zvycích. Děti se také svěřovaly, co by chtěly najít pod vánočním stromečkem. Společně jsme si pak vytvořili strom vánočních přání, který nám ve třídě navodit vánoční atmosféru.

Děti také vzpomínaly, jaké znají básničky s vánoční tématikou. Za domácí úkol se všichni měli naučit básničku na recitační soutěž. Ve třídě jsme pak měli malé recitační pásmo a společně jsme vybrali jednoho žáka, který zastupoval naší třídu ve školním kole recitační soutěže.

Děti se nejvíce těšily na poslední dva školní dny. V úterý jsme měli vánoční besídku, kterou jsme si náramně užili. Děti si vyrobily vánoční přáníčka a stromečky ze šišek, které si nazdobily malými bambulkami. Vánoční atmosféru dotvářely vánoční písně a cukroví, které si děti na ochutnávku přinesly ze svých domovů.

Vánoční tvoření si děti zpestřily tanečními přestávkami. Největší úspěch měl veselý remix písničky Last Christmas.

Vánoční besídka v 1.D

Poslední školní den jsme se vypravili do kina na vánoční film Dračí princezna.

Po návratu z kina jsme si popřáli hezké vánoční prázdniny a děti si domů odnesly výrobky z vánočních dílniček.

A teď už hurá na prázdniny!

(Nach)

Datum vložení: 22. 12. 2021 7:59
Datum poslední aktualizace: 22. 12. 2021 8:03
Autor: Barbora Muselová

Jak prší v březnu, tak také v červnu.

Velký pátek deštivý - dělá rok žíznivý.