Výuka malých čertíků a andílků v 1.D

V době covidové za námi nemohl přijít Mikukáš s čertem a andělem. My jsme ale nelenili a udělali jsme si vlastní projektový čertovsko - andělský den.

V pátek 3.12. jsme měli v 1.D tak trochu jinou výuku. Děti ráno přicházely do třídy už v maskách. Po úvodním uvítání následovala promenáda masek, byla to pěkná podívaná. Společně jsme vybrali nejhezčí masku - vyhrál Mikuláš. Pak následovalo společné focení. Paní učitelka, které přišla v masce čerta, děti nešetřila. Děti kromě výuky plnily řadu zábavných úkolů. Učili jsme se také básničku pro Mikuláše, kterou pak všechny děti přeříkaly; někdo samostatně a někteří ve skupinách. Následovalo čertovské čtení a psaní do písanky. V hodině matematiky probíhala výuka naruby. Nejvyšší žák ze třídy, který dobře dosáhl na tabuli, dělal pana učitele a paní učitelka, která seděla v lavici mezi čertíky, musela odpovídat na otázky a zapisovat příklady do pracovního sešitu. Děti zvládly i „čertovsky těžké“ příklady v pracovním listu, kde vybarvovaly jednotlivá políčka mozaiky čerta podle výsledků početních příkladů na sčítání a odčítání v oboru do 5. Za splněné úkoly děti dostávaly obrázky čertíků. O přestávce jsme si zatančily čertovský tanec. Čertíci i andílci také kreslili a stříhali. Abychom měli dostatek energie, David, který přišel v masce Mikuláše, všem rozdal mikulášské balíčky. Část dopoledne jsme strávili také v tělocvičně, kde jsme si zahráli běhací pexeso. Pod barevnýmí kelímky byly schované lístečky s číslicemi a s písmenky, která už umíme. Na závěr jsme si ve třídě vybarvili adventní kalendář a odstřihli jsme si první prosincové dny. Za odvahu a plnění úkolů doslali malí čertíci a andílci čertovké vysvědčení. Každý sám ohodnotil své výkony. Většinou si všichni nadělili samé jedničky, ale na čertovském vysvědčení se objevily i 2. Přestože jsme letos nemohli rozjet pořádný čertovský rej, nic nebránilo, abychom si v tomto zpřísněném režimu tento den užili v plné parádě…Více ve fotogalerii. (Nach)

Mikuláš v 1.D

Datum vložení: 7. 12. 2021 16:38
Datum poslední aktualizace: 7. 12. 2021 16:41
Autor: Barbora Muselová

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Po teplém Marku se často ochlazuje.