Výuka v 1.D

Výuka v 1. D v jednotlivých předmětech často probíhá činnostní formou. Tentokrát byla činnostní výuka realizována v hodině prvouky. Společně jsme vybrali vedoucí jednotlivých týmů, ti si do svého týmu vybrali jednotlivé členy.

Každý tým měl své barevné označení. Ve skupině byla každému dítěti zadána konkrétní činnost. Úkol byl pro všechny skupiny stejný - vytvořit plakát, kde budou potraviny rozděleny na zdravé a nezdravé + sestavit zdravý jídelníček na celý den. Na závěr děti z jednotlivých skupin prezentovaly před ostatními dětmi výsledky své práce. Ostatní děti sledovaly prezentaci jednotlivých týmů a často se rozvinula i diskuze mezi prezentujícími žáky a žáky pozorovateli. Do diskuze se zapojila i paní učitelka, která prezentaci doplňovala poznámkami. Tento typ výuky je přínosný, neboť podněcuje všechny žáky k aktivitě, u dětí se rozvíjí komunikace, týmová spolupráce, tvořivost, samostatné a logické myšlení, vystupování před ostatními dětmi…. Dětem se tento typ výuky líbí, výuka probíhá mimo lavice, procvičíme si učivo a ve třídě vždy panuje dobrá nálada.(Nach)

Výuka v 1.D (1.3 MB)

Datum vložení: 28. 3. 2023 7:28
Datum poslední aktualizace: 28. 3. 2023 7:31
Autor: Barbora Muselová

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Po teplém Marku se často ochlazuje.